Z przyjemnością prezentuję unikalną kolekcję oszlifowanych kamieni szlachetnych, które powstały na moje zlecenie z surowców wydobytych w Tanzanii i na Madagaskarze. Są to niezwykle rzadkie kwarce różowe, znane również jako kwarce różane, które w swojej strukturze skrywają wyjątkowe inkluzje diopsydu, hematytu oraz czarnego turmalinu.
Niebieskie kolczyki? Pierścionek z niebieskim okazem? A może biżuteria z błękitnymi kamieniami? Z niebieskimi odcieniami można poszaleć, bowiem wiele kamieni przybiera właśnie taką barwę! Jeśli więc szukasz niebieskiej biżuterii, zerknij na poniższe kamienie, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.
ZIELONY (kamienie naturalne o zielonej barwie to np. szmaragd, turmalin, chryzopraz, tsavoryt, malachit, jadeit, perydot/oliwin, awenturyn, turkus)
CZERWONY (kamienie naturalne o czerwonej barwie to np. karneol, koral, rubin, granat, jaspis, spinel, kwarc truskawkowy)
Kolor jest pierwszą rzeczą jaką rejestrujemy oceniając cokolwiek. Rozwinęliśmy w sobie nawyk i potrafimy przypisywać znaczenia konkretnym kolorom. Nazywa się to właśnie symboliką kolorów i nie jest ona uniwersalna, zależy od kontekstów kulturowych, trendów, wieku oraz indywidualnych preferencji.
Największe na świecie złoża agatów, z których pozyskuje się okazy o średnicy do kilku metrów występują na południu Brazylii.
Nazwa akwamaryn pochodzi od barwy morskiej wody (łac. aqua marina).
Pierwsze złoża amazonitu znaleziono w Amazonii. Obecnie wydobywa się go m.in. w Kolorado.
Od tysięcy lat władcy kościelni i świeccy korzystali z urody tego kamienia, by dodawać sobie blasku.
Granaty wydobywane są miedzy innymi na Madagaskarze, w Szwecji, Norwegii, Brazylii.
Jaspis często zalicza się do chalcedonów, jednak czasami ze względu na ziarnistą strukturę traktuje się go jako osobną grupę.
Nazwa szafir obejmuje barwne korundy z wyjątkiem czerwonych, które nazwano rubinami.