Będę bardzo wdzięczna jeśli dołączysz poniżej opinię o Mimsach i o swoich zakupach u mnie.
Z przyjemnością prezentuję unikalną kolekcję oszlifowanych kamieni szlachetnych, które powstały na moje zlecenie z surowców wydobytych w Tanzanii i na Madagaskarze. Są to niezwykle rzadkie kwarce różowe, znane również jako kwarce różane, które w swojej strukturze skrywają wyjątkowe inkluzje diopsydu, hematytu oraz czarnego turmalinu.
Aktualne zestawienie dostępnych kamieni do biżuterii na zamówienie. Nie ma nic dla Ciebie - napisz, sprowadzę coś specjalnie dla Ciebie :)
Rodowanie jest procesem polegającym na pokrywaniu złota i srebra cienką warstwą rodu. Rod (Rh) to metal szlachetny z grupy platynowców o metalicznym, srebrzystym kolorze. Jest niezwykle twardy, ale też kruchy, oprócz tego charakteryzuje się wysoką odpornością na różne czynniki korozyjne. Rod jest bardzo drogim metalem, droższym od platyny czy złota.
Problem ten nie jest błahy i wbrew pozorom nie dotyczy jedynie zakochanych młodych ludzi, którzy szykują się do ślubu i stresują najbardziej nie tym czy ukochana powie sakramentalne TAK, ale czy spodoba jej się pierścionek i czy będzie w odpowiednim rozmiarze!
Jak to? Kupić kobiecie pierścionek, który nie będzie pierścionkiem zaręczynowym? Czy to wypada? Czy znów się stresować? Jak wybrać odpowiedni rozmiar? A jaki kamień? A jaka oprawa? Pytań nasuwa się sporo – ale odpowiedzi są prostsze niż się wydaje. Prześledźmy proces kupna pierścionków, tak by ograniczyć stres z tym związany i skupić się na pozytywnych aspektach.
W ostatnim czasie coraz więcej osób pisze do mnie z prośbą o pomoc w wyborze pierścionka, naszyjnika czy bransoletki. I to nie tylko kształtu, surowca (żółte złoto, białe złoto czy srebro), ale także konkretnego kamienia. Dlatego z chęcią przypomnę Wam, że Mims Studio to nie tylko zwykły sklep, w którym wybieracie z gotowych produktów.
Bardzo modny (choć to złe słowo – bo w tym przypadku to bardzo dobry trend!) stał się ostatnimi czasy styl „zero waste”, czyli sposób życia w taki sposób by generować jak najmniej odpadów, nie marnować zasobów i żyć w zgodzie ze środowiskiem. Mimsy to bardzo pochwalają!
Czy w obecnych czasach ktoś wyobraża sobie jeszcze zaślubiny bez pierścionka zaręczynowego? Chyba nie :) Pierścionek zaręczynowy z diamentem czy brylantem za stałe wszedł już do tradycji przedślubnych, podobnie jak klęknięcie na jedno kolano oraz założenie pierścionka na odpowiedni palec. A wiecie, że ten zwyczaj wziął się ze starożytnego Rzymu? Zapraszam na krótki przewodnik po zaręczynowych pierścionkach.
Każdy kto lubi kolekcjonować srebrną biżuterię, prędzej czy później spotka się z tym problemem. Co zrobić gdy nasze ulubione srebrne kolczyki, łańcuszki czy srebrne pierścionki ściemnieją i stracą swój blask... Jest na to kilka sposobów, które opisuję poniżej.
Biżuteria srebrna z upływem czasu ciemnieje na skutek tworzenia się na powierzchni warstwy czarnego siarczku srebra. Odpowiadają za to związki siarki (głównie tlenek siarki zawarty w powietrzu), a proces zachodzi tym szybciej im bardziej zanieczyszczone jest powietrze. Często też ciemnieje biżuteria zabrudzona mydłem, perfumami czy kosmetykami. Zdarza się, że srebro zmienia barwę także w kontakcie ze skórą o określonym pH, jest to jednak cecha bardzo indywidualna.
Szanowni Panowie – kiedy myślicie o zaręczynach, o romantycznej scenerii, miłosnych wyznaniach – jaka biżuteria przychodzi Wam na myśl? Zapewne większość z Was odpowie – pierścionek. I słusznie. Któż bowiem wyobraża sobie prawdziwe zaręczyny bez pierścionka? Mimo, że naszyjniki, kolie, bransolety, kolczyki czy inne ozdoby potrafią równie mocno oczarować płeć piękną, a w wielu przypadkach takie niestandardowe podejście jest cenione – to jednak mimo wszystko kiedy myślimy zaręczyny – mówimy pierścionek. Każda dziewczyna od dzieciństwa wyobraża sobie ten magiczny dzień i ten jeden jedyny pierścionek od ukochanego wybranka.
Niebieskie kolczyki? Pierścionek z niebieskim okazem? A może biżuteria z błękitnymi kamieniami? Z niebieskimi odcieniami można poszaleć, bowiem wiele kamieni przybiera właśnie taką barwę! Jeśli więc szukasz niebieskiej biżuterii, zerknij na poniższe kamienie, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.
ZIELONY (kamienie naturalne o zielonej barwie to np. szmaragd, turmalin, chryzopraz, tsavoryt, malachit, jadeit, perydot/oliwin, awenturyn, turkus)