Biżuteryjne zero waste czyli przetapiamy złoto

0
Biżuteryjne zero waste czyli przetapiamy złoto

Zero waste – przetop swoje złoto

 Nowe pierścionki, bransoletki, naszyjniki, kolczyki... wiadomo, każdy lubi otaczać się pięknymi produktami, szczególnie jeśli pochodzą z natury tak jak kamienie szlachetne. Ale czasami wpadamy w taki szał zakupów, że kupujemy za dużo. Biżuteria ląduje potem do szafy czy szufladki skąd wyciągamy ją od wielkiego święta, czasami nawet zaskakując się jakie jeszcze rzeczy w naszych szufladach się znajdują. Pamiętajcie, że co za dużo to niezdrowo. Także dla środowiska. Bardzo modny (choć to złe słowo – bo w tym przypadku to bardzo dobry trend!) stał się ostatnimi czasy styl „zero waste”, czyli sposób życia w taki sposób by generować jak najmniej odpadów, nie marnować zasobów i żyć w zgodzie ze środowiskiem. Mimsy to bardzo pochwalają!

Kamienie naturalne i szlachetne nie są jak bransoletki z kolorowych kuleczek, które po tym jak nam się znudzą trafiają do śmieci. Kamienie nie tylko nie tracą na wartości emocjonalnej, ale także materialnej. Dlatego nie wyrzucamy ich, a zmieniamy, dajemy im drugie życie by stały się po raz kolejny czymś wyjątkowym dla nas lub naszych bliskich.

Zachęcam więc was wszystkich do przejrzenia swoich szuflad i szaf w poszukiwaniu biżuterii, której już nie nosicie. Za małe pierścionki? Naszyjniki, które wyszły z mody? Zerwane kolczyki z kamieniami? Z każdego z nich można zrobić nowe małe dzieło sztuki. Pamiętajcie, że rynek metali szlachetnych jest ostatnio mało stabilny i ceny złota, srebra czy rodu mocno poszły w górę. Oczywiście przekłada się to na ceny biżuterii zwłaszcza złotej. W Mims Studio macie więc możliwość przekazania własnego złota do przetopienia, co znacząco obniży też koszt ostateczny nowego pierścionka. To duża oszczędność dla Was, ale także przyjemny i pożyteczny #zerowaste biżuteryjny!

A zaczęło się tak – pewna klientka miała pierścionek, którego nie lubiła i nie nosiła. Miał on jednak dwa solidne plusy – bardzo ładny kamień i dużo złota w sobie. Kiedy wspólnie ustaliłyśmy nowe potrzeby – z tego jednego pierścionka powstały aż cztery nowe okazy! Inny pierścionek powstał z kilku przetopionych, zerwanych łańcuszków.

 

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

  • czy złoto do przetopienia obniża cenę nowej biżuterii? - oczywiście! Wysyłacie do mnie starą biżuterię, ja weryfikuję próbę złota i wyceniam jego wartość, a następnie ustalam z Wami ostateczny koszt nowego okazu – Wy decydujecie :) (znając próbę i przybliżoną wagę możemy to wstępnie ocenić przed wysyłką złota)
  • można dostarczyć złoto, które w całości lub tylko częściowo pokryje zapotrzebowanie na realizację projektu
  • z produktów niższej próby da się zrealizować Mimsa próby 585 (po prostu potrzeba więcej gramów produktów niższej próby)
  • kolor złota przekazanej biżuterii nie ma wpływu na kolor finalny Mimsa – uzyskamy złoto białe, żółte lub różowe

 

Zapraszam do kontaktu – z chęcią przygotuję propozycję na każde indywidualne zamówienie.

Wasze opinie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl