W lipcu i sierpniu 2024 sklep jest wyłączony, w pilnych sprawach zapraszam: kontakt@mimsstudio.pl

Amazonit

0
Amazonit
  • Występowanie

Pierwsze złoża amazonitu znaleziono w Amazonii. Obecnie wydobywa się go m.in. w Kolorado, Indiach, Brazylii, Namibii i na Madagaskarze.

  • Warto wiedzieć

Kamieniowi temu przypisywano ogromne znaczenie już w starożytnym Egipcie, gdzie noszono go dla ochrony przed jadowitymi zwierzętami. Przez Indian uważany był za kamień święty. Jego nazwa nie pochodzi jednak, jak przypuszczano, od rzeki Amazonki w Ameryce Południowej, gdzie został odkryty, lecz raczej ma związek z indiańskimi mieszkańcami Amazonii.

 


Dla mnie kamienie mają taką moc jaką sami im nadamy, ale tysiące lat obcowania z nimi pozwoliły ludziom wierzyć w niektóre ich magiczne właściwości - poniżej krótki ich przegląd:

  • Znaczenie

Kamień ten symbolizuje otwarcie się człowieka na otoczenie. Sprzyja więc zawieraniu znajomości i powstawaniu związków. Kamień szczególnie polecany dla kobiet, bo kojarzy się z Amazonkami, plemieniem kobiet pełnych mocy.

  • Działania lecznicze

Dzięki swemu uspokajającemu działaniu amazonit jest pomocny w dolegliwościach serca i w przypadku osłabienia systemu nerwowego. Jest skuteczny także przy bólu głowy, dlatego stosuje się go chętnie także w razie migreny. Łagodzi depresje i usuwa napięcie mięśniowe w okolicach karku. W sferze psychicznej kamień ten zmniejsza wewnętrzny niepokój, działa stabilizująco i zapewnia głęboki sen.

 

 

  1. C. Hall‚ Szlachetne i ozdobne kamienie. Zwięzły opis i identyfikacja, Publicat (ISBN: 83-8515-242), Poznań, 2006
  1. K. Maślankiewicz‚ Kamienie szlachetne, Wydawnictwa Geologiczne (ISBN: 83-2200-299-8), Warszawa, 1987
  1. J. Żaba‚ Ilustrowana encyklopedia skał i minerałów, wyd. Videograf (ISBN: 978-83-7835-297-6), Mikołów, 2014
  1. H.M. Geiss‚ Lecznicze właściwości kamieni szlachetnych, wyd. Klub dla Ciebie (ISBN: 978-83-7404-110-2), Warszawa, 2004

 

Wasze opinie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl