Kamień księżycowy

0
Kamień księżycowy
  • Występowanie

Kamień księżycowy jest rozpowszechniony głównie w Indiach, Birmie, Australii, Brazylii i USA. Wydobywa się go także na Sri Lance i Madagaskarze.

  • Warto wiedzieć

Nazwa kamienia pochodzi od swoistego, subtelnego połysku, przypominającego światło księżyca. Niekiedy można odkryć we wnętrzu kryształu przepiękną tęczę. Kamienie te występują w odcieniach mlecznym, błękitno-białym, różowym, opalizującym i przezroczystym. Twardość 6-6,5 w skali Mohsa.

 


Dla mnie kamienie mają taką moc jaką sami im nadamy, ale tysiące lat obcowania z nimi pozwoliły ludziom wierzyć w niektóre ich magiczne właściwości - poniżej krótki ich przegląd:

  • Znaczenie

Kamień księżycowy jak sama nazwa wskazuje jest nierozerwalnie związany z księżycem, dawniej wierzono, że kamień ten zmienia się wraz z fazami księżyca. W Indiach uważano go za kamień marzeń – włożony podczas pełni pod poduszkę, miał wywoływać wizję przyszłości. W wielu kulturach bardzo długo pełnił rolę talizmanu i kamienia zakochanych. W krajach Dalekiego Wschodu przypisywano mu zdolność podnoszenia płodności.

Jest symbolem delikatności, opiekuńczości i miłości.

Nazywany jest też kamieniem zakochanych.

  • Działania lecznicze

Kamień księżycowy wzmacnia system odpornościowy, odtruwa organizm, łagodzi bóle menstruacyjne. Zapewnia też przyjemne sny i pomaga odnaleźć wewnętrzną harmonię.

 

 

  1. C. Hall‚ Szlachetne i ozdobne kamienie. Zwięzły opis i identyfikacja, Publicat (ISBN: 83-8515-242), Poznań, 2006
  1. K. Maślankiewicz‚ Kamienie szlachetne, Wydawnictwa Geologiczne (ISBN: 83-2200-299-8), Warszawa, 1987
  1. J. Żaba‚ Ilustrowana encyklopedia skał i minerałów, wyd. Videograf (ISBN: 978-83-7835-297-6), Mikołów, 2014
  1. H.M. Geiss‚ Lecznicze właściwości kamieni szlachetnych, wyd. Klub dla Ciebie (ISBN: 978-83-7404-110-2), Warszawa, 2004

 

Wasze opinie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl