Obsydian 0
Obsydian

Obsydian jest najbardziej znanym szkliwem naturalnym. Może być brązowy, czarny, szary lub, bardzo rzadko, czerwony lub niebieski.

czytaj całość »
Rubin 0
Rubin

Należy do szczególnie atrakcyjnych i poszukiwanych kamieni kolekcjonerskich. Rubiny najwyższej jakości pochodzą z regionu Mogok w Birmie.

czytaj całość »
Spinel 0
Spinel

Kamień ten jest rozpowszechniony przede wszystkim w Szwecji, na Sri Lance i USA. Czarne spinele znajdowane są w pobliżu Wezuwiusza we Włoszech.

czytaj całość »
Turmalin 0
Turmalin

Turmaliny można spotkać m.in. w austriackim Zillertal i Tyrolu, w Anglii, Kenii i na Madagaskarze. Występują także w Australii i Sri Lance.

czytaj całość »
Szmaragd 0
Szmaragd

Najwspanialsze na świecie szmaragdy wydobywa się w kopalniach w Kolumbii. Kamienie te można również znaleźć w Brazylii, na Madagaskarze, w Zimbabwe, RPA, Tanzanii, Rosji, Indiach, USA i Australii.

czytaj całość »
Tanzanit 0
Tanzanit

Minerał ten został odkryty w 1967 roku przez hinduskiego poszukiwacza kamieni Manuela de Souza. Jedyne złoża tanzanitów występują w Tanzanii w rejonie Arusha i Moshi. Przez to kamień ten jest bardzo rzadki, a jego złoża szybko się kurczą – szacuje się, że w tym tempie ostatnie tanzanity zostaną wydobyte za 20-30 lat. Kamień ten jest 1000 razy rzadszy niż diament.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl